SPA ārvalstīs

Szechenyi Baths

Šie termālie baseini viennozīmīgi ir vieni no populārākajiem ne tikai pašā Budapeštā, bet noteikti arī visā Eiropā. Un ne vien tāpēc, ka to nosaukumu ir ļoti grūti izrunāt. Neobaroka dzelteno ēku un zilo ūdeņu kombinācija rotā vairākas pastkartītes un ceļotāju bilžu atmiņas. Varam apgalvot, ka šis spa noteikti ir kas vairāk par skaistām insta bildītēm. Šeit dzīvo vēsture un no visiem trīs apmeklētajiem Budapeštas spa, šis lika mūsu spa sirsniņām sisties straujāk. Esam pabijuši šeit divos pretēji dažādos laikos un ir ar ko salīdzināt. Mūsu atsauksmes par pārējiem Budapeštas termālajiem baseiniem, lasi šeit: Gellért Spa un Rudas Bath.

Āra termālie baseini novembrī

Piedāvājums un cenas
Tā kā Szechenyi Baths ir ļoti iecienīts ne tikai vietējo, bet arī tūristu vidū, mēs nolemjam uz spa iet agri agri no rīta, lai varam nodoties pilnīgai atpūtai bez cilvēku pūļiem. Pirmajā reizē termālajos baseinos ieradāmies neilgi pirms 7 no rīta, šoreiz bijām svētdienā ap pulksten 11. Rindu pie kases arī šajā reizē nebija un pavisam ātri nonākam skaistajās 1913.gadā celtajās telpās.

Termālo baseinu telpas

Termālo baseinu perfektā simetrija ir atgādinājums tam, ka līdz pat 1981.gadam šo baseinu apmeklējums tika dalīts starp dzimumiem – sievietēm atvēlot kreiso spa spārnu, bet vīriešiem labo. Mūsdienās telpās par dzimumu dalījumu saglabājušās vien vēsturiskās norādes.

Tvaika pirts kungiem

Cenu politika ļoti līdzīga kā citos Budapeštas spa. Cenas dalās darba dienās un brīvdienās, kā arī izvēle dota starp kabīnītēm un parastajiem skapīšiem. Tā kā pirmajā reizē mēs izvēlējamies skapīšus, tad otrajā reizē paņēmām kabīnes uz visiem 3 cilvēkiem. Izmaksu ziņā biļete bija tikai nedaudz dārgāka, tomēr ar kabīni ir daudz ērtāk. Iepriekšējā reizē bijām darba dienā un 1 pieaugušajam biļete izmaksāja 5 900 Ungārijas forintus jeb aptuveni 16 EUR. Šoreiz bijām brīvdienā un biļete ar kabīni izmaksāja 6 800 forintus jeb 19 EUR. Ieejā iekļauti 11 termālie baseini, aukstais baseins, vairāki peldbaseini un 9 saunas. Tā kā otrā apmeklējuma reize bija karsta septembra svētdiena, tad iesakām laicīgi ierasties arī tāpēc, lai varētu noķert bezmaksas saules gultas āra terasēs.

Viens no aktivitāšu pelbaseiniem

SPA
Pirmajā reizē bijām ģērbtuvēs, kuras nebija pārāk plašas un atrodas lielajā ēkas daļā. Šoreiz izmantojām otru spa ieeju un paņēmām kabīni, kura atradās turpat pie termālajiem āra baseiniem. Noteikti pirms baseinu apmeklējuma iesakām rūpīgi izpētīt termālo baseinu karti, kuras atrodas gandrīz uz katra stūra. Tiem, kuri izvēlas kabīnes tiek iedota atslēga uz mazu kabīni, kur var gan pārģērbties, gan atstāt visas savas mantas. Pie pašiem baseiniem un saunām ērti izvietoti mazāki skapīši vērtīgajām mantām.

Spa kabīnes 
Ģērbtuves

Szechenyi Baths arhitektūra un plānojums ir ļoti interesants, bet arī sarežģīts. Ir diezgan viegli apmaldīties un palaist garām kādu baseinu vai saunu. Mēs izpētām karti un izmetam loku pa baseiniem, lai saprastu spa apjomus. Izejam uz āra terases un skatu, kas pavērās, vēl ilgi neaizmirsīšu. Rīta saule un dūmaka savijas kopā ar zilo ūdeni un siltajiem ūdens tvaikiem, radot brīnumainu noskaņu un lielisku fonu mūsu agrajai rīta peldei.

Skats uz āra baseiniem novembrī

Vietējiem rīta stundas termālajos baseinos ir ar atlaidi. Daudzi šo laiku izmanto, lai satiktos ar draugiem, pārmītu nedēļas notikumus un relaksētos siltajos un minerāliem bagātajos ūdeņos.

Skats uz āra baseiniem septembrī

Pirmajā apmeklējuma reizē mums izdevās izbaudīt šo skaistumu bez cilvēku un tūristu pūļiem, tomēr vasaras periodā baseini piepildās ātrāk. Ja pirmajā reizē bijām novembrī un rīts bija vēss un vējains, tad šoreiz ārā septembrī bija + 25C. Šajos baseinos pārsteidz ne tikai arhitektūra un paši baseini, bet arī saunas. Szechenyi Baths saunas ir pieprasītas ne tikai vēsā laikā, bet arī vasarā.

Karstā tvaika istaba ar baseinu

Salīdzinājumā ar Gellért Spa un Rudas Bath, šeit visas saunas ir dažādākas un katrā gribas pasildīties ilgāku laiku. Mūsu mīļākā sauna viennozīmīgi bija tvaika sauna, kurā kā dabiskais aromatizētājs tika izmantoti kaltēti kumelīšu ziedi. Karstais tvaiks kombinācijā ar kumelītēm liek aizmirst, ka esam spa, bet gan kādā karstā vasaras dienā ziedu pļavā. Bez kumelīšu tvaika pirts, spa atradīsi arī aroma saunu, krāsu saunu, slapjo tvaika istabu, volcano saunu (ļoti karsta) un parastās saunas un tvaika istabas.

Interesanti, ka vairākos Budapeštas spa, vārds sauna netiek lietots. Saunas vietā tiek lietoti termini: siltā istaba vai tvaika istaba. Pirts krāsns vietā šajās telpās uzstādīti savādāki gaisa sildīšanas risinājumi, kas ir ļoti līzīgi tiem, kādos karsējās senie romieši. Šis fakts vēl vairāk ļauj izbaudīt vēsturisko elpu ik katrā detaļā.

Mazais termālais baseins

Kopumā baseinos pavadām nepilnas 3 stundas un varam teikt, ka ar to noteikti ir gana. Termālie ūdeņi un saunas atņem enerģiju un pamatīgi nokausē. Atgādinām, ka šajos termālajos ūdeņos ir arī noteikts laika limits, cik ilgi ieteicams uzturēties. Tapēc iesakām arī nepārspīlēt ar mirkšanu termālajos ūdeņos, īpaši tiem, kuri sirgst ar sirdskaitēm vai augstu asinsspiedienu.

Ūdens sastāvā ir kalcijs, magnijs, hidrokarbonāts un citi minerāli, kas ne tikai palīdz cīnīties ar hroniskām locītavu problēmām, bet arī lieliski relaksē un uzlabo ādas pašsajūtu.

Minerālu sastāvs ūdenī

Kopsavilkums
Kādā brīdī, sēžot mazajā baseinā iekštelpās, lūkojos uz skaistajiem griestu ornamentiem kādas 10 minūtes un domāju.. Interesanti, cik daudzi pirms manis ir šeit bijuši? Kāds bija spa apmeklētājs pirms 100 gadiem? Kā viņš ir atpūties baseinos un, cik lielu lomu viņa dzīvē ieņēma baseinu apmeklējums? Szechenyi Baths sienas noteikti glabā sevī lielu vēsturi, ko mums iespējams pat nekad nespīdēs uzzināt. Bet apmeklējums šeit ir patiešām vērts, īpaši tiem, kam mīļa vēsture.

Silti iesakām apmeklēt baseinus agrā rīta stundā, lai varētu 100% izbaudīt skaistās telpas, karstos ūdeņus un oriģinālās saunas. Godīgi atzīšos, ka šaubījos par silto baseinu apmeklējumu otrajā reizē karstā vasaras dienā. Tomēr tas bija tā vērts! Baseini atveldzē arī karstumā un bonusā visam nāk vēl ērtās saules gultas un laiskā sauļošanās pie tirkīzzilajiem ūdeņiem. Szechenyi Baths viennozīmīgi var apmklēt jebkurā gadalaikā!

– – –

EJAM UZ SPA?

Kad:
Katru dienu 6.00 – 22.00

Kur:
Budapešta, Ungārija

Cik maksās:
Neierobežots apmeklējums + skapītis: 16 EUR
Neierobežots apmeklējums + kabīne: 19 EUR

Vairāk: www.szechenyibath.hu

2 thoughts on “Szechenyi Baths

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *