SPA ārvalstīs

Szechenyi Baths

Šie termālie baseini viennozīmīgi ir vieni no populārākajiem ne tikai pašā Budapeštā, bet noteikti arī visā Eiropā. Un ne vien tāpēc, ka to nosaukumu ir ļoti grūti izrunāt. Neobaroka dzelteno ēku un zilo ūdeņu kombinācija rotā vairākas pastkartītes un ceļotāju bilžu atmiņas. Varam apgalvot, ka šis Spa noteikti ir kas vairāk par skaistām insta bildītēm. Šeit dzīvo vēsture un no visiem trīs apmeklētajiem Budapeštas Spa, šis lika mūsu Spa sirsniņām sisties straujāk. Mūsu atsauksmes par pārējiem Spa, lasi šeit: Gellért Spa un Rudas Bath.

Āra termālie baseini

Piedāvājums un cenas
Tā kā Szechenyi Baths ir ļoti iecienīts ne tikai vietējo, bet arī tūristu vidū, mēs nolemjam uz Spa iet agri agri no rīta, lai varam nodoties pilnīgai atpūtai bez cilvēku pūļiem. Ierodamies termālajos baseinos neilgi pirms 7 no rīta, rindu pie kases nav un pavisam ātri jau nonākam skaistajās 1913.gadā celtajās telpās.

Termālo baseinu telpas

Termālo baseinu perfektā simetrija ir atgādinājums tam, ka līdz pat 1981.gadam šo baseinu apmeklējums tika dalīts starp dzimumiem – sievietēm atvēlētot kreiso Spa spārnu, bet vīriešiem labo. Mūsdienās telpās par dzimumu dalījumu saglabājušās vien vēsturiskās norādes.

Tvaika pirts kungiem

Cenu politika ļoti līdzīga, kā citos Budapeštas Spa. Cenas dalās darba dienās un brīvdienās, kā arī izvēle dota starp kabīnītēm un parastajiem skapīšiem. Mēs izvēlamies skapīšus un 1 pieagušajam biļete darba dienā izmaksā 5 900 Ungārijas forintus jeb aptuveni 16 EUR. Ieejā iekļauti 11 termālie baseini, aukstais baseins, vairāki peldbaseini un 9 saunas.

Viens no aktivitāšu pelbaseiniem

SPA
Ģērbtuves un dušas nav plašas, bet tā kā esam agri no rīta, bez mums ģērbtuvēs ir vien pāris agrie rīta peldētāji. Noteikti pirms baseinu apmeklējuma iesakām rūpīgi izpētīt termālo baseinu karti, kuras atrodas gandrīz uz katra stūra.

Ģērbtuves

Szechenyi Baths arhitektūra un plānojums ir ļoti interesants, bet arī sarežģīts. Ir diezgan viegli apmaldīties un palaist garām kādu baseinu vai saunu. Mēs izpētām karti un izmetam loku pa baseiniem, lai saprastu Spa apjomus. Izejam uz āra terases un skatu, kas pavērās, vēl ilgi neaizmiršīšu. Rīta saule un dūmaka savijas kopā ar zilo ūdeni un siltajiem ūdens tvaikiem, radot brīnumainu noskaņu un lielisku fonu mūsu agrajai rīta peldei.

Skats uz āra baseiniem

Bez mums (vienīgajiem tūristiem) baseinu stūros sasēduši bariņi pensionāru. Vietējiem rīta stundas termālajos baseinos ir ar atlaidi. Daudzi šo laiku izmanto, lai satiktos ar draugiem, pārmītu nedēļas notikumus un relaksētos siltajos un minerāliem bagātajos ūdeņos. Mēs priecājamies, ka šorīt negulējām ilgi, un mums izdevies izbaudīt šo skaistumu bez cilvēku un tūristu pūļiem.

Liels pluss rīta agrumam ir tas, ka baseinu masāžas strūklakas ir brīvas un nav jāgaida rindā. Neatceros pēdējo reizi, kad biju tik kārtīgi izmasējusi stīvo muguru. Neskatoties uz to, ka ūdenī ir silti (es pat teiktu karsti), rīts ir vēss un vējains. Tāpēc dodamies izmēģināt Szechenyi Baths saunas. Šajos baseinos pārsteidz ne tikai arhitektūra un paši baseini, bet arī saunas.

Karstā tvaika istaba

Salīdzinājumā ar Gellért Spa un Rudas Bath, šeit visas saunas ir dažādākas un katrā gribas pasildīties ilgāku laiku. Mūsu mīļākā sauna viennozīmīgi bija tvaika sauna, kurā kā dabiskais aromatizētājs tika izmantoti kaltēti kumelīšu ziedi. Karstais tvaiks kombinācijā ar kumelītēm liek aizmirst, ka esam Spa, bet gan kādā karstā vasaras dienā ziedu pļavā. Bez kumelīšu tvaika pirts, Spa atradīsi arī aroma saunu, krāsu saunu, slapjo tvaika istabu, volcano saunu (ļoti karsta) un parastās saunas un tvaika istabas.

Volcano sauna, ļoti karsta

Interesanti, ka vairākos Budapeštas Spa, vārds sauna netiek lietots. Saunas vietā tiek lietoti termini: siltā istaba vai tvaika istaba. Pirts krāsns vietā šajās telpās uzstādīti savādāki gaisa sildīšanas risinājumi, kas ir ļoti līzīgi tiem, kādos karsējās Senie Romieši. Šis fakts vēl vairāk ļauj izbaudīt vēsturisko elpu ik katrā detaļā.

Mazais termālais baseins

Kopumā baseinos pavadām nepilnas 3 stundas un varam teikt, ka ar to noteikti ir gana. Termālie ūdeņi un saunas atņem enerģiju un pamatīgi nokausē. Atgādinām, ka šajos termālajos baseinos ir noteikts laika limits, cik ilgi ieteicams uzturēties.

Tapēc iesakām arī nepārspīlēt ar mirkšanu termālajos ūdeņos, īpaši tiem, kuri sirgst ar sirdskaitēm vai augstu asinsspiedienu. Ūdens sastāvā ir kalcijs, magnijs, hidrokarbonāts un citi minerāli, kas ne tikai palīdz cīnīties ar hroniskām locītavu problēmām, bet arī lieliski relaksē un uzlabo ādas pašsajūtu.

Minerālu sastāvs ūdenī

Kopsavilkums
Kādā brīdī, sēžot mazajā baseinā iekštelpās, lūkojos uz skaistajiem griestu ornamentiem kādas 10 minūtes un domāju.. Interesanti, cik daudzi pirms manis ir šeit bijuši? Kāds bija Spa apmeklētajs pirms 100 gadiem? Kā viņš ir atpūties baseinos un, cik lielu lomu viņa dzīvē ieņēma Spa apmeklējums? Szechenyi Baths sienas noteikti glabā sevī lielu vēsturi, ko mums iespējams pat nekad nespīdēs uzzināt. Bet apmeklējums šeit ir patiešām vērts, īpaši tiem, kam mīļa vēsture.

Minērālūdens automāts

Silti iesakām apmeklēt baseinus agrā rīta stundā, lai varētu 100% izbaudīt skaistās telpas, karstos ūdeņus un oriģinālās saunas. Tikmēr mēs gaidām brīdi, kad robežas atkal būs vaļā un varēsim baudīt Spa priekus!

– – –

EJAM UZ SPA?

Kad:
Katru dienu 6.00 – 22.00

Kur:
Budapešta, Ungārija

Cik maksās:
Neierobežots apmeklējums + skapītis: 16 EUR

Vairāk: www.szechenyibath.hu

2 thoughts on “Szechenyi Baths

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *