SPA ārvalstīs

Rudas Bath

Turpinot mūsu Budapeštas termālo baseinu stāstu, kā otro apmeklējam Rudas termālos baseinus. Šis Spa dibināts jau 16. gadsimtā, Turku okupācijas laikā. Termālie baseini ir bagāti ne tikai vēsturē, bet arī telpās. Centrālajā daļā atrodas astoņstūrains baseins, kuru pārklāj 10 metru diametrā kupols. 19. gadsimta beigās Rudas bath tika pievienoti terapeitiskie baseini un sauna. Rudas bath piedāvā masāžas un dažādas procedūras, kā arī “dzeramo zāli”, kurā izbaudīt dzeramās kūres no trim ūdens avotiem: Hungária, Attila un Juventus. Wellness centrā viesi var izbaudīt Juventus baseinu, iegremdēšanās baseinu, jumta baseinu un divus karstā ūdens baseinus.

Piedāvājums un cenas  
Piedāvājums šajos termālajos baseinos ir plašs un pie kases mulsumā izvēlamies tikai jauno wellness centru ar saunām, kas pievienots Rudas bath tikai vēlāk. Tā arī netiekot apskatīt elegantās 18.gadsimta telpas un centrālo kupolu ar termālo baseinu. Šai Spa daļai jāizvēlas atsevišķa biļete. Tomēr jāsaka, ka wellness paka sevī ietver daudz vairāk “ko darīt” iespēju. Interesanti, ka Spa vēl joprojām ir atsevišķas dienas, kurās Spa atvērts tikai vīriešiem un citas dienas – tikai sievietēm.

Vēsturiskie baseini, kuros netiekam

SPA
Dodamies uz ģērbtuvēm, tās visiem ir kopējas. Ģērbtuvēs ir arī pārģērbšanās kabīnes, fēni un atsevišķas telpas ar dušām vīriešiem un sievietēm. Esam ieradušies vakarā un knapi izdodas noķert pēdējos brīvos skapīšus.

Atpūtas zona un sauna

Telpu ir daudz un, ja iegādājas komplekso biļeti saunas + wellness centrs, tad staigāt vajadzēs un vislabāk, ja līdzi ir arī halātiņš. Piemēram, bārs atrodas tieši pretī recepcijai, kur cilvēki āra apģērbos nāk iekšā, bet mēs sēžam peldīšos un malkojam Ungāru alu. Pirmajā stāvā atrodas lielais baseins un otrajā stāvā saunu centrs. Arī Wellness centrs izvietots divos stāvos, pirmajā lielākie un karstie baseini, otrajā stāvā stiklota āra burbuļļvanna ar elpu aizraujošu skatu uz naksnīgo Budapeštu.

Āra burbuļvanna

Saunu centrā pieejamas 4 saunas, sāls istaba un dušu labirints. Visas pirtiņas plašas un karstas. Vienā no somu pirtīm paveras skaists skats uz Budapeštas panorāmu. Sāls istabu gan neizmēģinām, jo kāda kompānija to ieņēmusi un skaļi čalo.

Dušu labirints blakus saunām

Atšķirībā no Gellert Spa, visas saunas ir mūsdienīgas un ar labu karstumu. Tā kā esam pazemes ūdeņu pilsētā, visur pieejamas arī dzeramā ūdens strūklas.

Wellness centrā savukārt nav nevienas saunas, bet toties var izbaudīt lieliskus baseinus temperatūrā no 28 °C līdz 42 °C. Mēs arī pasildāmies ūdeņos un dodamies uz jumta burbuļvannu. Cilvēku ir padaudz, jo kurš gan negrib izbaudīt peldi vannā ar skaistu skatu. Tomēr vietu atrodam un, šķiet, ka šī vieta ir vismīļākā visā spa. Vienīgais mīnuss – pārvietošanās starp visām telpām, baseiniem un pirtīm liek uzmesties zosādai. Jo visas telpas savienotas ar parastiem gaiteņiem un kamēr nonāc no viena punktu uz otru, jau paliek diezgan vēss.

Wellness zonas baseini

Kopsavilkums
Šajā Spa viennozīmīgi ir viena no skaistākajām turku pirtīm, kas saglabājusies vēl no 16. gadsimta. Mēs šo skaistumu atstāsim uz nākošo apciemojuma reizi. Bet vai vēlreiz gribētu apmeklēt wellness centru? Laikam tomēr ne. Vakara pirtis un brīnišķīgie skati uz Budapeštu ir tā vērti, tomēr mēs Budapeštā vēlamies visu atpūtu baudīt vēsturiskajos baseinos, nevis nesen uzbūvētos Spa kompleksos. Budapeštā ir daudz skaistāki termālie baseini, kur baudīt vēstures elpu. Bet ja gribat izmēģināt wellness centru ar mūsdienīgiem baseiniem un apskatīt senāko Turku pirti Budapeštā – welcome 🙂

– – –

EJAM UZ SPA?

Kad:
Katru dienu 8.00 – 22.00 (baseins jau no 6.00)

Kur:
Budapešta, Ungārija

Cik maksās:
Neierobežots apmeklējums
(wellness centrs + saunas + skapītis): 16 EUR

Vairāk: http://www.rudasbaths.com/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *