Par SPA

SPA – Sanus Per Aquam (lat.) jeb veselība caur ūdeni. Vārdu savienojums ‘SPA’ visticamāk radies Belģijā – pilsētā, kas Romas impērijas laikā bija pazīstama ar nosaukumu Aquae Spadanae. Tomēr SPA terapijas eksistējušas jau izssenis. Cilvēki ticējuši ūdens dziednieciskajām īpašībām un devušies ārstēties uz tuvējām pilsētām, kur bija pieejamas dabiskas izcelsemes ūdens tilpnes – ar mineralizētiem, siltiem un aukstiem ūdeņiem. Šādas ūdenstilpnes arheologi atraduši šobrīdējās Francijas, Anglijas un Čehijas teritorijās.

foto: Wiki

Par SPA aizsākumiem runā sākot ar Senās Romas un Grieķijas laiku, kad uzsāk veidot publiskās mākslīgas ūdenstilpnes, strūklakas, vannas un vanniņas kājām. Gan Ēģiptē, gan Romā vannošanās ieņem lielu lomu cilvēku ikdienas dzīvē – ūdens atpūtas kompleksi tiek veidoti skolās, bibliotēkās un daiļdārzos. Cilvēki tic, ka ūdens ārstē garīgo un fizisko veselību – muguras sāpes, locītavu sāpes, galvas sāpes. Pakāpeniski SPA izpratnē ienāk arī saunas, pirtis, mālu vannas u.tml.

Kas ir SPA?

Mūsdienu izpratnē SPA apzīmē ne tikai saunas un baseinus, bet arī skaistuma procedūras – masāžas, labsajūtas procedūras, matu procedūras u.c. Tomēr katrā valstī izpratne par spa ir cieši saistīta ar vēsturisko mantojumu un kultūru.

2021.gadā Ejam uz Spa?  veica Booking.com komentāru analīzi spa viesnīcām, lai uzzinātu vairāk par klientu pieredzi mūsu pašu Latvijas spa viesnīcās.