SPA ārvalstīs

Löyly Helsinki sauna

Vai zinājāt, ka somu valodā “löyly” nozīmē saunas gars/tvaiks?

Tieši šis ir mans mīļākais vārds somu valodā. Un ne tikai tāpēc, ka mīlu saunas, bet arī tāpēc, ka skaisti skan. Šo vārdu atpazīst arī daudzi, kuri kādreiz paviesojušies Helsinkos. Tieši šādi sauc Helsinku populārāko dizaina pērli – Löyly Helsinki sauna. Un šī publiskā sauna ir iemīļota ne tikai saunu mīļiem, bet arī gurmāniem, jo Löyly apvieno sevī arī restorānu un kokteiļbāru. Helsinkos sanāk būt bieži, bet vienmēr aizmirstam laikus rezervēt Löyly Helsinki sauna apmeklējumu. Iepriekšējā reizē viesojāmies Allas Sea pool. Taču šoreiz esam apzinīgi un jau 3 dienas PIRMS rezervējam 2h atpūtu zināmākajā Helsinku saunā.

Ģēbtuves

Cenā ietilpst saunas apmeklējums un dvielis. Par 20 EUR Löyly piedāvā ar malku kurināmo saunu, tradicionālo dūmu (melno) saunu, auksto ūdens spaini, relaksācijas telpu ar kamīnu un peldi Baltijas jūrā. Löyly saunas atšķiras no mums zināmajām somu saunām. Tās ir telpas ar augstiem griestiem un lāvām, savukārt saunas krāsnis ir masīvas un tiek īpaši kurinātas. Katrā no saunām ietilpst vismaz padsmit cilvēku. Gara jeb löyly uzliešana uz akmeņiem ir vesels rituāls, kuru veic darbinieks, kurš ik pa laikam apstaigā saunas un pajautā vai jāuzmet gars.

Foto: Löyly Helsinki

Pašas ģērbtuves un dušas gan nav lielas, tāpēc laikus jāpiesakās saunas apmeklējumam, jo apmeklētāju skaits ir limitēts. Starplaikos var pasēdēt atpūtas telpās, kurās ir pāris krēsli. Jāsaka gan, ka atpūtas krēslu nav daudz. Ja saunas ir pārpildītas, tad vietas varētu būt par maz, īpaši aukstajā laikā.

Löyly atpūtas telpa
Gars ir spēcīgs un neskatoties uz rūdītajiem ķermeņiem, ilgi šādā saunā nosēdēt ir grūti. Atveldzēties pēc saunas var uz āra terases vai ar peldi Baltijas jūrā. Un peldēt šeit var cauru gadu, mēs noteikti gribētu šeit atgriezties ziemā!
Löyly āra terase
Löyly sauna piedāvā unikālu saunas pieredzi un burvīgus skatus uz Helsinkiem. Saunas apmeklētāji bāriņā var pasūtīt arī grādīgos dzērienus, kā arī “saunas” ēdienus (pārsvarā burgerus vai laša zupu). Lielāka privātuma cienītājiem pieejama arī privātā sauna, kuru iespējams izīrēt par 300 EUR uz 2 h. Kopumā Löyly ir lieliska vieta, kur izbaudīt somu saunas kultūru un dizainu!

– – –

EJAM UZ SPA?

Kad:
Katru dienu no plkst. 16.00 – 22.00

Kur:
Helsinki, Somija

Cik maksās:
19 EUR / 2h

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *