SPA ārvalstīs

Gellért Spa

Nu jau kādu laiciņu atpakaļ bijām ciemos Budapeštā – pilsētā, kura slavena ar savu vairāk nekā 100 gadus seno SPA vēsturi un kultūru. Mūsu apmeklējums gan bija īss, bet paspējām apmeklēt 3 no kopumā 15 Budapeštā esošajiem publiskajiem termālajiem baseiniem. Kā pirmo iepazīstinām jums Gellért Thermal Bath jeb Gellért Spa. Tas atvērts 1918.gadā un jau izsenis populārs ar savām ārstnieciskajām ūdens procedūrām. Spa tiek izmantots ūdens no pazemes avotiem, kā leģenda vēsta Sv. Jāņa bruņinieki izmantojuši dziedinošo ūdeni jau 12. gadsimtā.

Gellért Spa
Skats no tilta
Piedāvājums un cenas  
Gellért Thermal Bath atrodas skaistās Danubes upes krastā, kas pilsētu sadala divās daļās. Spa atrodas Buda daļā. Līdz Spa tiekam, pārejot pāri tiltam no Pest puses. Jau no tilta paveras brīnišķīgs skats uz vēsturisko ēku, kurā izvietota arī 4* viesnīca. Spa biļetes iespējams iegādaties arī internetā, kur automātiski biļetē iekļauts fast-track. Tā kā mēs Spa apmeklējam agrā rīta stundā, tad rindu pie kasēm nav un pie savas biļetes tiekam ļoti ātri. Cenu politika termālajos baseinos šķiet loģiska, tomēr nedaudz apmulstam par izvēli: ieejas biļete ar kabīni vai skapīti.
Personīgā kabīnīte
Vēlāk gan saprotam, ka visos termālajos baseinos tiek piedāvātas divu veidu biļetes: ar parasto skapīti (lētākā opcija) vai veselu kabīnīti. Tā kā apmeklējam šo termālo baseinu jau otro reizi, ņemam šoreiz kabīnīti. Darba dienas biļete ar skapīti katram izmaksā aptuveni 19 EUR. Biļete ar kabīni izmaksā par pāris eiro vairāk.
Ieeja un kases
Ir vienreizēja sajūta būt Gellért Spa, vēstures elpu var just uz katra stūra. Lielās kolonnas, augstie griesti un sienu gleznojumi – tik skaisti! Ģērbtuves visiem ir kopīgas, pie skapīšiem atrodas arī pārģērbšanās kabīnes. Savukārt stāvu zemāk atrodas iepriekš minētās privātās kabīnes ar tiešo izeju uz baseiniem un āra terasi. Ātri pārģērbjamies un dodamies uz baseiniem.
Lielais baseins, skats no 2.stāva

SPA
Telpu Gellért Spa ir daudz un iesākumā noteikti iesakām iziet ekskursijā, lai saprastu kurā telpā atrodas kādi baseini. Vienu varam pateikt uzreiz – pirtis šajos termālajos baseinos ir diezgan skumīgas. Silti ir, bet izpildījums un iekārtojums ir ļoti ļoti novecojis. Bet neesam jau šeit dēļ pirtīm, bet gan siltajiem ūdeņiem. Galvenā halle būvēta Art-Nouveau stilā un tajā atrodas lielais baseins, kur peldēt drīkst tikai ar peldcepurēm. Telpas malā neliels termālais baseins, kur nolemjam pasildīties pirms došanās tālāk. Visi termālie baseini šajā Spa ir no 21 – 40°C grādiem silti (lasi karsti).

Paši karstākie baseini

No lielās halles aiziet divas lielas telpas pa kreisi un pa labi. Abu telpu iekārtojums identisks spoguļskatā. Tas skaidrojums ar to, ka līdz pat 2013.gadam dāmas un kungi plunčājās atsevišķās telpās. Mūsdienās gan ģērbtuves, gan paši termālie baseini ar saunām visiem ir kopīgi.

Dušas pie termālajiem baseiniem

Katrā telpā ir pa diviem termālajiem baseiniem (temperatūras atšķiras), sauna, dušas un masāžu kabīnītes. Abās telpās saglabājies vēsturiskais iekārtojums un skaistās mozaīkas flīzītes.

Termālie baseini un dušas
Otrajā stāva atrodas divi bāriņi un āra terase ar lielo viļņu baseinu, mazāku baseinu, saunu un atpūtas krēsliem. Pirmoreiz, kad ciemojāmies ziemas periodā, āra pelbaseini nedarbojās. Apmeklējot baseinus septembrī, izbaudījām arī āra terases un baseinus. Bezmaksas saules gultas un atvēsinošs āra baseins ar tirkīzzilu ūdeni ir izcila kombinācija +25C temperatūrā. Izmantojam pauzīti starp baseiniem un bārā iekožam pa maizītei un iedzeram vietējo Ungāru alu. Cenas kā pie mums. Interesanti, ka staigājot no baseina uz baseinu iemaldāmies masāžas kabīnīšu labirintā. Turpat uz vietas iespējams pieteikt masāžu un izbaudīt gandrīz 100 gadus vecu masāžas telpu interjeru. Nezinu gan, cik viegli relaksēties masāžai, ja turpat aiz aizkariņiem staigā cilvēku pūļi uz baseiniem.
Masāžas kabīnes
Tā kā Gellért Spa termālajos baseinos temperatūras atšķiras, iesakām sākt plunčāšanos ar vēsāko baseinu. Ja dosies uzreiz uz 40°C baseinu, ādai būs pagrūti pierast un sirds var sākt klauvēt kā traka. Kopumā izbaudījām visus baseinus un beigās pat karstais baseins šķita patīkams un silts (nevis karsts). Par dzeramo ūdeni Spa var neuztraukties. Telpās izvietotas dzeramā ūdens strūklas, tāpēc iesakām līdzi paķert savu ūdens pudeli.
Dzeramais ūdens
Kopsavilkums
Ir grūti aprakstīt tās sajūtas, kas rodas esot Gellért Spa termālajos baseinos. Šeit dzīvo vēsture, kas stiepjas gandrīz gadsimta garumā. Protams, dažas telpas prasās pēc remonta, bet tas netraucē nevienu mirkli. Ir prieks, ka mums vēl ir iespēja izbaudīt vēsturiskos baseinus un pirtis pirms to visu kādu dienu pilnībā modernizē. Arī pirtiņās bija interesanti pabūt, pavisam cita pieredze no ierastajām skandināvu saunām. Iesakām nesteidzīgi izbaudīt silto, minerāliem bagāto pazemes avotu ūdeni un tā nomierinošo efektu. Un, ja gribat noķert klusumu šajā skaistumā – dodieties uz Gellért Thermal Bath pavisam agrā rīta stundā!

– – –

EJAM UZ SPA?

Kad:
Katru dienu 6.00 – 20.00

Kur:
Budapešta, Ungārija

Cik maksās:
Neierobežots apmeklējums + skapītis: 20 EUR

Vairāk: http://gellertspa.com/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *