SPA ārvalstīs

Fra Mare Thalasso Spa

Par Haapsalu vietējie igauņi runā bieži. Līdzīgi, kā mums ir Jūrmala, tā viņiem ir Haapsala, kur pavadīt siltās vasaras dienas vai drēgnos rudens vakarus. Haapsalu kūrorts ir arī vecākā pilsēta Igaunijā, kurā ir atrodami un tiek aktīvi izmantoti ārstnieciskie dubļi. Dienā, kad Igaunijā plosās vētra, mēs dodamies iemēģināt Haapsalas zināmāko Spa Fra Mare Thalasso Spa. Mēs uz Haapsalu dodamies no Pērnavas un ceļš aizņem nepilnu 1.5 h. No Rīgas gan mērojams garāks ceļš (aptuveni 4 h), tā kā Haapsalu atrodas netālu no Tallinnas.

Skats uz baseinu

Piedāvājums un cenas

Apmeklējums obligāti jāpiesaka laikus, jo viesnīca bieži ir pilna. Mēs ierodamies Spa ap 14.00. Tikko beigusies Spa pauze, kad Spa atsāk savu darbību ap 13.oo. Brīvdienu biļete katram izmaksā  15€, cenā nav iekļauts dvielis un apmeklējums ierobežots uz 3h. Kopumā šeit atrodamas 6 saunas un 2 baseini, no kuriem viens ir āra baseins. Papildus baseiniem un saunām Fra Mare Thalasso Spa kā jau dubļu meka, piedāvā dažādas dubļu terapijas un ietīšanas, kā arī masāžas un citas procedūras.

Ģērbtuves

Thalasso Spa

Fra Mare Thalasso Spa ir īpaša koncepta Spa, kur baseinos tiek izmantots jūras ūdens. Šis Spa nu jau ir aptuveni 12 gadus vecs un lielu rekonstrukciju nav piedzīvojis. Šis fakts mūs izbrīna, jo Spa izskatās super moderns, nav nekādu nolietojumu pazīmju un mēs nevaram sagaidīt izbaudīt visas saunas un baseinus. Dodamies uz atsevišķajām ģērbtuvēm, kuras nav lielas. Toties ir padomāts par pašiem mazākajiem un ģērbtuvēs ir arī pārtinamais galds. No ģērbtuvēm nonākam Spa zonā, kur priekšplānā diezgan plaša burbuļvanna. Tik spēcīgus burbuļus jacuzzi sen nesmu baudījusi, var kārtīgi izmasēt muguru.

Tālāk aiz burbuļvannas lielais baseins ar max 1.6m dziļumu vienā galā un 1.2m otrā galā.  Baseinā atradīsi arī ūdens kaskādi un peldriņķus mazākajiem peldētājiem. No baseina telpas aiziet 2 gaiteņi. Vienā zemākas temperatūras saunas: infra, sanarium (krāsu sauna), sāls sauna un dušas. Ārpusē pie gaiteņa arī dzeramā ūdens automāts.

Pirtis un ziemas dārzs

Otrā gaitenī augstākas temperatūras saunas: somu sauna, tvaika pirts, somu sauna (kur iespējams uzmest garu) un dušas. Karstākajā saunā iespējams arī kārtīgi uzmest garu, ko vairākas reizes kopā ar vēl kādu pavecāku igauņu pāri arī izmantojam. Bez pirtīm Fra Mare Thalasso Spa var atrast arī lielu ziemas dārzu, kur izvietoti apsildāmi atpūtas krēsli. Mēs izmantojam iespēju atpūtas brīdim un vērojam aiz loga plosošos vētru.

Ziemas dārzs

No pašas Spa zonas var izpeldēt arī pa taisno ārā uz āra baseinu. Šis baseins tik lieliski atveldzē pēc karstās somu saunas!

Šoreiz bez kokteiļiem

Pārvietojamies no vienas saunas uz citu, ik pa laikam papeldoties baseinā. Vēl viena iespēja atvilkt elpu ir Kneipp terapijas (auksts/silts) kāju baseini. Vienīgais mīnuss, ka Spa nav bāriņa. Pēc kārtīgas karsēšanās mēs labprāt atveldzētos ar kādu kokteili, bet tad kādam no mums būtu ar dvielīti ap gurniem jāslāj uz viesnīcas cafe. Esam Spa jau vairak nekā 2 h un priecājamies, ka mums izdevies Spa izbaudīt gandrīz tukšumā un klusumā. Viesnīcēni jau paēduši pusdienas un lēnām Spa sāk pārpildīties ar cilvēkiem, un mēs nolemjam doties mājās.

Sāls sauna

Kopsavilkums

Mums šis Spa patika ļoti un iesakām to apmeklēt arī jums. Galvenokārt tāpēc, ka šeit ir lieliski baseini, 6 saunas un skaists skats pa logu. Bet pilsētu galīgi nevar salīzināt ar Pērnavu vai citām Igaunijas Spa pilsētam. Šeit ir savs šarms un centrā atradīsiet arī lieliskas kafejnīcas. Haapsalu ir lieliska alternatīva klasiskajai Pērnavai vai Tallinnai – lielisks galamērķis īsajām brīvdienām brāļu zemē 🙂

– – –

EJAM UZ SPA?

Kad:
Viesiem: rīta peldēšana arī no rīta
Ne-viesnīcas viesiem: P – Sv |13-22

Kur:
Haapsalu, Igaunija

Cik maksās:
Viesiem: par brīvu
Ne-viesnīcas viesiem: 10.5 EUR (darba dienās), 15 EUR (brīvdienās)

Vairāk: https://www.framare.ee/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *