SPA ārvalstīs

Allas Sea Pool

Somija viennozīmīgi ir saunu zeme un runā pat, ka Somijā ir vairāk saunu, nekā mašīnu. Saunas ir pieejamas teju ikkatrā celtnē un personīgajā mājoklī. Pilsētas centros pieejamas publiskās saunas, vietas, kur doties gadījumos, kad mājās sauna nestrādā vai esi atbraucis ciemos uz Somijas SPA kā tūrists – līdzīgi kā mēs. Šoreiz ciemojamies Allas Sea Pool, pašā Helsinku centrā.

Pirmais iespaids
Ja ir gadījies pabūt Somijas galvaspilsētā, iespējams, esi pamanījis pievilcīgo koka ēku pašā pilsētas centrā. Šī ir mājvieta arī Allas Sea Pool – Helsinku publiskajam baseinam & saunai. Atvērts tikai 2016.gadā, tas jau kļuvis par neatņemamu pilsētas sastāvdaļu un miera ostu urbānajā pilsētvidē. Peldbaseins atrodas Baltijas jūras krastā, tieši pretī vienai no Helsinku kuģu piestātnēm. Lieliska vieta, kur paraudzīties uz pilsētu no cita skatupunkta, baudot kādu gardu kokteili peldbaseina malā.
Allas Sea Pool
Piedāvājums un cenas
Allas Sea Pool saviem apmeklētājiem piedāvā 3 saunas: sieviešu saunu, vīriešu saunu (abas atrodas ģērbtuvēs) un saunu privātiem pasākumiem. Pēdējā atrodas koplietošanas telpās un pieejama peldbaseina apmeklētājiem tad, kad nav veiktas rezervācijas. Visas saunas ir 80°C karstas un ļoti plašas. Koplietošanas saunā ikdienā notiek arī saunas jogas nodarbības. Apmeklētājiem pieejami arī 3 peldbaseini: 60cm dziļais bērnu peldbaseins, 25m garais peldbaseins, abi apsildāmi un cauru gadu uztur 27°C siltumu.
Allas Sea Pool
Ārā atrodas arī jūras peldbaseins, kura ūdens tiek iegūts no turpat esošā līča. Visi trīs baseini atrodas zem klajas debess. Neatkarīgi no nedēļas dienas, peldbaseina apmeklējums izmaksā 14 EUR. Te obligāti jāuzsver, ka dvieļus šajā peldbaseinā iespējams iegādāties tikai par atsevišķu samaksu, kas ir veseli 8 EUR(!). Tā kā noteikti ņemiet līdzi savējos.
Nekādas skaistumkopšanas procedūras Allas Sea Pool nepiedāvā. Tomēr uz vietas pieejamas dažādas grupu nodarbības, sākot ar peldētapmācību un beidzot ar stretching&wine nodarbību, kurā pēc kārtīgas izlocīšanās iespējams baudīt vīna glāzi relaksējošas mūzikas pavadībā. Uz vietas pieejams arī restorāns ar veselīgiem smūtijiem un augļu tartēm.
Allas Sea Pool
SPA 
Galvenajā ēkā atrodas sieviešu un vīriešu ģērbtuves, ir arī skapīši ārā zem klajas debess, ko iespējams lietot vasaras laikā. Katrā ģērbtuvē ir atrodami skapīši, plaša sauna, dušas un fēns.
 
Allas Sea Pool
Turpat arī koplietošanas sauna. Mums paveicies, jo tajā dienā nav rezervācijas un varam iet pirtī visi kopā. Cilvēku saunā ir visai daudz, bet tā kā pirts ir diezgan plaša, visiem ir rūme un gars sanāk tikpat labs, kā stipri mazākā saunā.
Pēc kārtīgas izkarsēšanās dodamies ārā uz lielo baseinu, ūdens šķiet atveldzējošs, bet tajā pašā laikā silts. Ārā jau ir diezgan vēss, tapēc pēc brīža peldbaseinā paliek par vēsu un dodamies atpakaļ uz saunu. Vēlāk atklājam, ka bērnu baseinā ūdens šķiet daudz siltāks un to iespējams izbaudīt sēžot 🙂 Lielisks veids, kā sasildīties!
Allas Sea Pool
Visus peldbaseinus cītīgi uzrauga glābēji, īpaši jūras peldbaseinu. Šajā mēnesī ūdens temperatūra jūrā nav diezko silta, un šeit grūti uzturēties ilgāk par minūti. Turpat blakus saunai, atrodas restorāns, kurā iespējams iegādāties kādu dzērienu & uzkodu. Bezmaksas ūdens uz vietas nav pieejams. Visai interesanti gan iesoļot peldkostīmā telpā, kurā cilvēki pusdieno.
 
Kopsavilkums
Kopumā šī bija lieliska alternatīva pilsētas apskatei, īpaši lietainā dienā! Vasarā noteikti ir vēl jaukāk, kad iespējams izmantot ārā esošos saules krēslus un nesteidzīgi paķert Ziemeļu sauli. Nekādas procedūras un skaistumkopšanas šeit neatradīsiet, bet labsajūtas pamatu – saunu un pelbaseinu gan. Un ar perfektu skatu uz pilsētu!

– – –

EJAM UZ SPA?

Kad:
Darba dienas: 6.30 – 21.00
Brīvdienas: 6.30 – 21.00

Kur:
Helsinki, Somija

Cik maksās:
Katru dienu, neierobežots apmeklējums: 14 EUR

Vairāk: https://www.allasseapool.fi

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *