SPA Latvijā

Kuldīgas peldbaseins

Ir auksts svētdienas rīts. Tā kā jau pirms neilga laika kāds draugs stāstīja, ka Kuldīgā atjaunots sporta centrs ar SPA zonu, tad nolemjam aukstumu pārlaist siltumā. Atjaunotais komplekss tika atklāts pavisam nesen - 2017.gada 10.novembrī. Komplekss atrodas Kuldīgas vēsturiskajā centrā un izvietots 19.gadsimtā būvētā Vācu biedrības ēkā. Pirms tam sporta centra mājaslapā noskaidrojam, ka svētdienā baseins atvērts līdz pat 22.00 vakarā.

Pirmais iespaids
Labi, ka pirms tam esam rūpīgi izpētījuši sporta centra mājaslapu un kartē atraduši mums vajadzīgo punktu "Sporta komplekss" uz kuru arī dodamies. Sporta kompleksu tomēr neizdodas atrast tik ātri, jo tas veiksmīgi paslēpies zem mūsdienīga šķūņa fasādes. Komplekss atrodas starp Jelgavas ielu un Kalna ielu un tajā var iekļūt no abām minētajām ielām. Jau ieejot kompleksā, mūs sagaida mūsdienīgs dizains un gaisā virmo svaigais remonts. Dodamies uz kasi, kur mums laipni izstāsta par sporta kompleksa piedāvājumu un cenām.

Piedāvājums un cenas
Tā kā vēlamies gan papeldēt, gan pasildīties pirtiņā, tad izvēlamies kombinēto piedāvājumu BASEINS + PIRTIS, 60min = 6.53 EUR . Administratore gan uzreiz piebilst, ka cenrādī laika ierobežojums vēl nav izlabots un šī cena atbilst 90min apmeklējumam. Tātad, peldbaseina un SPA zonas apmeklējums ir ierobežots. Cenrādī mūs ieinteresē arī sāls istabas apmeklējums un vienojamies ar administratori, ka to apmeklēsim pēc peldbaseina un par to piemaksāsim vēlāk.
Peldcepure peldbaseinā ir obligāta. Mums tās līdzi nav, bet par laimi uz vietas tās iespējams "izīrēt" bezmaksas. Pret parakstu kladītē saņemam mūsu peldcepures un sarkanās baseina aproces. Tālāk uz ģērbtuvēm jau jādodas maiņas apavos.
Turpat garderobē atstājam virsjakas un āra apavus, uzvelkam čības un dodamies tālāk. Pirms ieejas ģērbtuvēs atrodas aproču skaneris, kas šoreiz ar dzeltenu lapiņu mums paziņo, ka aparāts pagaidām vēl nestrādā un mēs droši soļojam ģērbtuvju virzienā.

Gan ieeja kompleksā, gan ģērbtuves ir stilīgas - pelēkie toņi interjerā, koka detaļas un dizainiski interesantas lampas. Tiem, kas raduši apmeklēt lielākus SPA, iespējams šķitīs, ka ģērbtuves ir mazas. Jā, vietas nav daudz, tomēr tas rada mājīguma sajūtu. Skapīši ir aprīkoti ar mūsdienīgo aproču skanēšanas sistēmu. Pārģērbjos, ar aproci aizslēdzu skapīti un ātri uz dušu. Peldbaseins un pirtis jau gaida!

SPA
Ieejot SPA priekšā uzreiz 25m garais peldbaseins ar 4 celiņiem. Pirmais celiņš paredzēts pašiem mazākajiem peldētgribētājiem, kā arī viens celiņš atvēlēts ātrajiem peldētājiem. Man par brīnumu gaisā nevirmo klasiskais peldbaseinu hlorētais gaiss un ūdens nav auksts. Maliņā sēž uzraugs jeb glābējs, kas laipni man pasniedz krāsaino nūdeli no baseina atribūtu plaukta. Cik noprotu, tie ārpus treniņu grafika brīvi pieejami ikvienam.

SPA zona izvietota turpat blakus baseinam: mazais bērnu baseins ar slidkalniņu un strūklaku, burbuļvanna un 2 pirtis: tvaika un klasiskā (70 C). Blakus pirtij drosminiekiem pieejams arī aukstā ūdens spainis ar kuru atveldzēties pēc pirts rituāliem. Abas pirtis pārsteidz ar savu interjeru - nekā klasiska vai garlaicīga. Viss ieturēts stilā! Burbuļvannā vietas gan nav daudz, bet kopumā - ūdens nav pārlieku karsts un te varētu sēdēt vēl ilgi..

Tā kā peldbaseins un SPA zona ir daļa no Kuldīgas sporta skolas, tad baseina nedēļas grafika noslogojums ir pamatīgs - dažādas nodarbības un pulciņi kā bērniem, tā pieaugušajiem. Tāpēc liels ir mūsu prieks, ka izdodas šo SPA apmeklēt tieši svētdienā, kad treniņu grafiks peldbaseinam stāv pilnīgi tukšs un apmeklētāju it nemaz nav daudz. Tā teikt - mazāk tautas, lielāka brīvība mums 🙂

1.5h paskrien ļoti ātri un laiks doties uz mūsu svētdienas procedūru sāls istabā. Sāls istaba atrodas turpat pretī kasei, tāpēc caur ģērbtuvi peldkostīmos dodamies uz turieni. Procedūra ilgst 30min. Sāls istaba ir relaksācijas telpa, kura veidota no Himalaju sāls ķieģeļiem un kurā no speciāla aparāta izdalās sāls joni, kuri cilvēkam esot ļoti veselīgi. Telpa paredzēta kādiem 5 cilvēkiem un izskatās diezgan līdzīga pirts telpai, tomēr ne tik silta. Pēc baseina ir nedaudz pavēss, tomēr liels ir mūsu prieks, kad apsēžamies uz telpas lāvas un tā izrādās apsildāma. Pavadām tur 30min, dziļi ieelpojot sāļo gaisu, un domās sagatavojamies mūsu SPA atpūtas beigām.

Kopvērtējums
Komplekss patiešām atstāj tādu wow efektu. Kāpēc? Pirmkārt jau tāpēc, ka primāri tā ir sporta skola un ir prieks, ka arī Latvijas mazpilsētās parādās stilīgas vietas un atpūtas iespējas. Otrkārt, telpas ir tīras, gaumīgas un darbinieki ir ļoti laipni. Ideāla vieta atpūtai ārpus Rīgas ar draugiem vai bērniem.

p.s. SPA uzdzinis lielu izsalkumu, un šo SPA Kuldīgā ideāli apvienojam ar restorāna Goldingen Room apmeklējumu.

- - -

EJAM UZ SPA?

Kad:
Pirmdiena: 11:30 - 22:00
Otrdiena - Svētdiena: 7:00 - 22:00

Kur:
Kalna iela 6, Kuldīga

Cik maksās:
BASEINS + PIRTIS, 1.5h = 6.53 EUR
Sāls istaba, 30min = 2.34 EUR

Vairāk: http://kuldigasports.lv/

2 thoughts on “Kuldīgas peldbaseins

  1. Paldies! Tieši plānoju brīvdienas Kuldīgā un šis ļoti iedvesmoja un palīdzēja!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *